11 Temmuz 2023

   SECONDARY PROGRESS (İKİNCİL İLERLETİLMİŞ HARİTALAR)

   İkincil ilerletilmiş haritalar doğum anı konumundan itibaren Güneş’in her yıl için 1 derece (1 gün 1 derece) ilerletilmesiyle oluşturulan haritalardır. Diğer gezegenler ise kendi doğal hızları kadar ilerlerler.

    Ağır hareket eden gezegenler (Satürn, Uranüs, Neptün, Pluton) çok fazla değişim göstermezken diğer gezegenler yaşam boyunca burç ve ev değiştirerek kişinin o dönem içindeki psikolojik ve duygusal motivasyonları hakkında önemli ipuçları verebilir.

  Güneş progres haritalarda bir burcu 30 yılda, Ay ise 2,5 yılda geçer. Güneş’in ve Ay’ın ilerletilmiş haritalarda burç değiştirmiş olması kişinin öz burcunu değiştirmese de olaylara yaklaşımını, bakış açısını ve psikolojik durumunu değiştirebilir. Özellikle Güneş ve Ay ilişkisiyle belirlenen Ay fazları ve Ay’ın ev ve burç değişimleri değişen bakış açımız ve tutumumuzla birlikte hayatımızda önemli olaylara sebebiyet verebilir.

   Progres haritada görülen bir yeniay Koç burcu enerjisi taşır ve hayatımızda yeni başlangıçlara, yeni istek ve arzulara daha bireysel adımlar attığımız olaylara sebep olurken Terazi burcu etkisi taşıyan dolunay fazı daha önce başladığımız işlerin olgunlaştığı özellikle ilişkilerin ön plana çıktığı bireysel hareket etmenin zorlaştığı bir sürece işaret eder. Güneş ve Ay’ın bulunduğu burç ve evlere göre, yeniay fazında başlanan işler dolunay fazında olgunlaşarak sonuçlarını göstermeye başlar.

  Ay zararlı olduğu Oğlak, düşük olduğu Akrep burcundan geçerken, burçların son derecelerinde veya  8. ve 12. evlerde ilerlerken psikolojik olarak daha zorlayıcı etkiler verebilir.

 Progres haritalarda burçlar kuşağındaki turunu 30 yılda tamamlayan Ay’ın bulunduğu burç ve ev değişimleri hayatımıza belli temaları getirir.

  PROGRES AY KOÇ BURCUNDA YA DA 1. EVDE: Daha cesur ve özgüvenli bir tavır sergiler hedef odaklı bir mücadele içine girebiliriz. Ay’ın özellikle 1. evdeki yerleşimi dış görünüşümüzde değişiklik arzusuna ve yaşadığımız yerin değişimine neden olabilir. Daha çok kendimiz odaklı davrandığımız, kendi kararlarımızla hareket etmek isteyeceğimiz bir sürece işaret eder.

 PROGRES AY BOĞA BURCUNDA YA DA 2. EVDE: Kazançlar ve başkalarından gelen destekler konularında yeni gelişmeler yaşanabilir. Parasal kaynaklarımızın değişimi söz konusu olabilir yeni gelir kapıları getirebileceği gibi emeklilik sürecini de başlatabilir. Yeni başlatılan bir işin maddi olarak karşılığının alınması da bu süreçte olabilir.

 PROGRES AY İKİZLER BURCUNDA YA DA 3. EVDE: Eğitime, öğrenmeye ve seyahatlere zaman ayırabileceğimiz bir sürece işaret eder. 3. ev yakın çevre, kardeşler ve akrabaları temsil ettiğinden kardeşlerle ilgili değişimleri gündemleri ayrıca ev değişikliği gibi konuları da hayatımıza getirebilir.

  PROGRES AY YENGEÇ BURCUNDA YA DA 4. EVDE: Ev, aile, yuva konularında gelişmeler evlilik, ev kurma, taşınma, farklı bir şehirde yaşanıyorsa doğduğumuz topraklara dönüş ya da şehir değişikliği söz konusu olabilir.

  PROGRES AY ASLAN BURCUNDA YA DA 5. EVDE: Yeni hobiler edinebilir, kendimizi daha fazla ifade etmek göz önünde olmak isteyebiliriz. Çocuklarla ilgili konular bu süreç içinde gündemde olabilir.

  PROGRES AY BAŞAK BURCUNDA YA DA 6. EVDE: Özellikle 6. evdeki progres Ay günlük rutinimizi ve alışkanlıklarımızı değiştirebilecek konuları gündeme getirebilir. İş ve çalışma ortamında daha titiz ve azimli davranabileceğimiz zaman zaman çok çalışarak kendimizi yıpratabileceğimiz bir sürece girebiliriz.

  PROGRES AY TERAZİ BURCUNDA YA DA 7. EVDE: İlişkilerin ön plana çıktığı, daha diplomatik davrandığımız kendimizden çok karşı tarafla meşgul olduğumuz bir dönem olabilir. Hayatımıza yeni birliktelikler girebileceği gibi mevcut ilişkilerin gözden geçirileceği nihai kararlar alacağımız durumlar söz konusu olabilir.

  PROGRES AY AKREP BURCUNDA YA DA 8. EVDE: Özellikle 8. evdeki progres Ay maddi konular, yatırımlar ve başkalarından gelen kaynaklarla ilgili değişimler getirebilir. Tutkuların burcu Akrepteki Ay maddi konularla ve ilişkilerle ilgili takıntılara ve beraberinde huzursuzluklara neden olabilir.

  PROGRES AY YAY BURCUNDA YA DA 9. EVDE: Yabancılar, seyahatler, uluslararası işlerle ilgili konular gündeme gelebileceği gibi bir eğitim süreci de başlayabilir. Yüksek öğrenim ya da uzmanlaşma konularında başlangıçlar veya mezuniyet süreci yaşanabilir.

  PROGRES AY OĞLAK BURCUNDA YA DA 10. EVDE: Kariyerimizde ve toplum önündeki konumumuzda önemli değişimler getirebilir. Mesleki anlamda statü kazanabilir yeni bir kariyere başlayabilir ve bu konularda çaba sarf edebiliriz. Özellikle 4 ve 10. ev ekseni evlilikle ilgili konuları da gündeme getirebilir.

  PROGRES AY KOVA BURCUNDA YA DA 11. EVDE: Gelecek beklentilerine odaklandığımız, organizasyonlar ve arkadaşlıklarla ilgili yeni başlangıçlar getirebilecek konular gündemimizde olabilir. Akademik çalışmalara yönelebilir, topluma faydalı olacak işlerle meşgul olabiliriz. Bu dönemde mevcut gelecek planlarında köklü değişimler getirebilecek kararlar alınabilir.

  PROGRES AY BALIK BURCUNDA YA DA 12. EVDE: Ön planda olmaktansa kendi içimize döneceğimiz manevi değerlerin öne çıkacağı biraz daha huzursuz hissedebileceğimiz bir dönem olabilir. Özellikle bilinçaltına attığımız görmezden geldiğimiz bizi zorlayan konular gündeme gelebilir.

    İkincil ilerletilmiş haritalardaki burç değişimleri özellikle psikolojik motivasyonlarımızda, bakış açımızda ve düşüncelerimizde değişimler getirerek uzun vadede köklü değişimlere sebep olabilir.

     Michel De Montaigne’nin de dediği gibi,

Düşüncelerimizin en iyi aynası, yaşamlarımızın akışıdır.

Aslı K. Özsoy

 


Blog

MARS BURÇLARDA

Dünya sahnesine geldiğimiz andan itibaren bir varoluş ve hayatta kalma ve mücadelesi içine gireriz.

GEZEGEN DÖNGÜLERİ ve KİŞİSEL DÖNÜŞÜMLERİMİZ

Ağır hareket eden gezegen döngüleri kişinin yaşam deneyimlerinde ve tekamülünde oldukça önemli etkiler meydana getirir.

ASTROLOJİ VE KÖKENİ

Günümüzde gerek kollektif olaylarla ilgili öngörümler gerekse kişisel anlamda yol gösterici olarak astroloji ilmi oldukça dikkat çekmekte.

12. EV ve GEZEGENLER

12. ev gaybı, irademiz ve kontrolümüz dışında gelişen, görmekte zorlandığımız olayları, bilinçaltını, en derin korkularımızı ve arzularımızı temsil eder.

ORYANTAL GEZEGEN

ORYANTAL GEZEGEN, doğum haritalarında doğu ufkunda Güneş’ten hemen önce doğan, yeteneklerimizi gösteren ve buna bağlı olarak mesleki eğilimlerimizi de etkileyen rehber niteliğindeki gezegendir.

SATÜRN ve KORKULARIMIZ

Satürn sorumluluklarımızı, zorlukları, sınırlamaları, sınavlarımızı, görev ve yüklerimizi anlattığı gibi en derin korkularımızı da anlatır.

SECONDARY PROGRESS (İKİNCİL İLERLETİLMİŞ HARİTALAR)

İkincil ilerletilmiş haritalar doğum anı konumundan itibaren Güneş’in her yıl için 1 derece (1 gün 1 derece) ilerletilmesiyle oluşturulan haritalardır.

Sorularınız mı var? Benimle iletişime geçebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İletişim Bilgileri