11 Temmuz 2023

SATÜRN ve KORKULARIMIZ

 Satürn sorumluluklarımızı, zorlukları, sınırlamaları, sınavlarımızı, görev ve yüklerimizi anlattığı gibi en derin korkularımızı da anlatır.

   Yunan mitolojisinde Kronos (Satürn), ileride kendi yerine geçeceklerinden, tahtını kaybetmekten korkarak kendi çocuklarını hiç acımadan yok eder. Bu mitos Satürn’ün en derin ve kabul etmekten kaçındığımız korkularımızın da kaynağı olduğuna işaret eder.

   Satürn’ün bulunduğu burç onaylanmak ve otorite olmak istediğimiz konuları gösterirken bir yandan da bu konular hakkındaki çekincelerimizi de gösterir. Satürn’ün bulunduğu burçlara göre belki kendimizin bile farkında olmadığımız korkularımız;

   Satürn Koç Burcunda: Kişi güçlü ve iyi bir lider olmayı, gücünü ve azmini göstermeyi çok istese de yetersizlik duyguları nedeni ile liderlik etmekten kaçınıp korkabilir.

  Satürn Boga Burcunda: Sahiplenici, sorumluluk sahibi ve güvende olmak ister fakat sahip olduklarını yitirme korkusu ve değişimden korkması nedeni ile endişeler yaşayabilir.

   Satürn İkizler Burcunda: İyi bir eğitim alma, kendini iyi ifade edebilme, iletişimi geliştirme konularında kendini ispat etmek isterken bir yandan da iletişim sorunları yaşamaktan korkarak kendini geri planda tutabilir.

   Satürn Yengeç Burcunda: Kişi empati ve sorumluluk geliştirmek ister fakat içsel düşünce ve duygularını saklamaya meyilli olduğundan bu sorumluluklardan kaçma eğilimi gösterebilir.

   Satürn Aslan Burcunda: Kişi kendini ifade etmek, övgü ve alkış almak istese de, kabul edilmeme ve göz önünde olma korkuları nedeni ile geri planda kalabilir.

   Satürn Başak Burcunda: Mükemmelliyetçi, detaycı, kuralcı olmayı çok istese de kendine güven duymakta zorlanması, evham ve korkuları nedeni ile kendini öne çıkaramayabilir.

   Satürn Terazi Burcunda: Kişi ilişkilerinde adil ve dengeli olmak istese de  denge ararken kendi kimliğini kaybetme korkuları nedeni ile uzak durmaya çalışabilir.

   Satürn Akrep Burcunda: Kararlı, azimli ve tutkulu bir yapı sergilerler. Duygusal paylaşımlarda bulunmayı çok isteselerde kontrolü ve dengeyi ellerinden kaçırmaktan korkmaları mesafeli davranmalarına neden olabilir.

   Satürn Yay Burcunda: Kişisel itibarlarına ve öğrenmeye karşı çok isteklidirler. İnançlara, felsefelere, hayatın anlamını bulmaya büyük istek duysalar da sıradan bir  insan olma ve kendi zayıflıklarıyla yüzleşme korkusu taşıyabilirler.

   Satürn Oğlak Burcunda: Güç elde etme ve hedefe ulaşıp zirveye çıkma arzusunda olsalar da reddedilme ve başarısızlık korkuları içinde olabilirler. Hırsları ve bağlanma korkuları arasında gidip gelebilirler ve bu korkuları onları karşı tarafa daha fazla baskı kurmaya itebilir.

   Satürn Kova Burcunda: Bir yandan kendini gruplar içinde ifade etme bir gruba ait olma isteği duyarken diğer yandan özgürlüklerini kaybetmekten korkabilirler. Satürn’ün verdiği gelenekçi yapı ile Uranüs’ün sıradışı olana karşıt tavrı arasında bir çatışma yaşayabilirler.

   Satürn Balık Burcunda: Kişi hayalleriyle yaşama, merhametini ve yardımseverliğini gösterme arzusu içinde olsa da bir yandan da sınır koymayı bilemediği için ilişkilerinde kendini kaybetmekten korkabilir. Bir başka kişiyi yaşamının merkezine koyarak kendi isteklerinden vazgeçmek kurban rolüne bürünmek Satürn Balık kişisi için derin bir korku olabilir.

 


Blog

MARS BURÇLARDA

Dünya sahnesine geldiğimiz andan itibaren bir varoluş ve hayatta kalma ve mücadelesi içine gireriz.

GEZEGEN DÖNGÜLERİ ve KİŞİSEL DÖNÜŞÜMLERİMİZ

Ağır hareket eden gezegen döngüleri kişinin yaşam deneyimlerinde ve tekamülünde oldukça önemli etkiler meydana getirir.

ASTROLOJİ VE KÖKENİ

Günümüzde gerek kollektif olaylarla ilgili öngörümler gerekse kişisel anlamda yol gösterici olarak astroloji ilmi oldukça dikkat çekmekte.

12. EV ve GEZEGENLER

12. ev gaybı, irademiz ve kontrolümüz dışında gelişen, görmekte zorlandığımız olayları, bilinçaltını, en derin korkularımızı ve arzularımızı temsil eder.

ORYANTAL GEZEGEN

ORYANTAL GEZEGEN, doğum haritalarında doğu ufkunda Güneş’ten hemen önce doğan, yeteneklerimizi gösteren ve buna bağlı olarak mesleki eğilimlerimizi de etkileyen rehber niteliğindeki gezegendir.

SATÜRN ve KORKULARIMIZ

Satürn sorumluluklarımızı, zorlukları, sınırlamaları, sınavlarımızı, görev ve yüklerimizi anlattığı gibi en derin korkularımızı da anlatır.

SECONDARY PROGRESS (İKİNCİL İLERLETİLMİŞ HARİTALAR)

İkincil ilerletilmiş haritalar doğum anı konumundan itibaren Güneş’in her yıl için 1 derece (1 gün 1 derece) ilerletilmesiyle oluşturulan haritalardır.

Sorularınız mı var? Benimle iletişime geçebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İletişim Bilgileri