11 Temmuz 2023

ORYANTAL GEZEGEN

    ORYANTAL GEZEGEN, doğum haritalarında doğu ufkunda Güneş’ten hemen önce doğan, yeteneklerimizi gösteren ve buna bağlı olarak mesleki eğilimlerimizi de etkileyen rehber niteliğindeki gezegendir. Haritalarda oryantal gezegeni bulmak için saat yönünde Güneş’ten hemen sonra gelen gezegene bakılmalıdır. Rehber gezegen olarak da adlandırılan oryantal gezegenin gücü bulunduğu burca, eve ve asaletine göre değerlendirilir, eğer güçlü bir konumda ise etkileri daha belirgin şekilde görülebilir. Meslek göstergesi olarak çok belirgin çalışmasa da yeteneklerimizi ve becerilerimizi işaret ettiğinden yol gösterici niteliktedir.

   Doğum haritalarında oryantal gezegeniniz;

   AY: Duygusal, korumacı ve hassas kişilerdir, değişen koşullara uyum sağlamakta zorlanmazlar. Diğer insanların ihtiyaçlarına son derece duyarlı olmaları, kendi ihtiyaçlarını göz ardı etmelerine neden olabilir.

   MERKÜR: Zihinsel olarak son derece aktif, çok hızlı düşünen ve konuşan, meraklı ve entelektüel kişilerdir. Düşünme ve iletişim yetenekleri oldukça iyidir. Zihinsel çalışmalar, sözlü ve yazılı iletişim konularında yetenekli olurlar.

   VENÜS: Çekici, zarif, sosyal becerileri gelişmiş, diplomat ruhlu, lükse düşkün ve zevkli kişilerdir. İnsan ilişkileri ile ilgili işlerde başarılı olabilirler ayrıca sanata yatkın kişiler olurlar.

    MARS: Güçlü iradeye sahip, sıkı çalışma gerektiren işleri seven, engeller karşısında yılmadan mücadele edebilen kişilerdir. Mars zarar görmediği bir burçta ve iyi konumda ise mutlaka başarıya ulaşırlar. Kendi başarılarının yanı sıra başkalarını motive etme konusunda yeteneklidirler.

    JÜPİTER: Güç ve statüye karşı istekli ve bunu nasıl elde edebileceğini iyi bilen, sosyal, cömert, iyimser ve vizyonu güçlü, yetenekli kişilerdir. Bu konum politikacıları, ekonomik olarak güçlü insanları temsil eder. Özellikle felsefe ve dini konulara merak verir ve toplumun yararına işler yapmaktan hoşlanırlar. Başkalarının yeteneklerini fark ederek nasıl başarılı olabileceklerini görebilirler.

   SATÜRN: Disiplin sahibi, azimli, hedef odaklı, zorlukların üstesinden gelebilen kişilerdir. Lider ruhlu, idari yetenekleri olan otoriter bir tavır sergilemekten hoşlanan hatta zaman zaman kişileri himaye etmeye çalışan bir yapıları olabilir.

   URANÜS: Değişimden hoşlanan, devrimci, reformist, sıra dışı ve sorunlara kolaylıkla çözüm üretebilen kişilerdir. Genellikle durağanlıktan ve katı toplumsal kurallardan hoşlanmayan, uyum sağlamakta zorlanan bir yapıları olabilir. Kendilerinde ve başkalarında neyin değişmesi gerektiğini çok iyi fark edebilirler.

   NEPTÜN: Sezgileri güçlü, yaratıcı, empatik, mistik ve hayal dünyası zengin kişilerdir. Şefkatli yapıları ile başkalarının sıkıntılarını kolaylıkla hissederek yardımcı olmayı severler. Hassas ve sezgisel yapıları onları pasif kalmaya ve kurban durumuna düşmeye itebilir. Sanatsal yetenekleri olan, psişik bir yapıları olabilir.

   PLUTON: Genellikle güçlü ve karizmatik, irade sahibi kişilerdir. Olayların gizli yönlerini görme yetileri ve ikna kabiliyetleri oldukça güçlüdür. İnsanları yönlendirme ve yönetme becerileri zaman zaman manipülatif tavırlar sergilemelerine neden olabilir.


Blog

MARS BURÇLARDA

Dünya sahnesine geldiğimiz andan itibaren bir varoluş ve hayatta kalma ve mücadelesi içine gireriz.

GEZEGEN DÖNGÜLERİ ve KİŞİSEL DÖNÜŞÜMLERİMİZ

Ağır hareket eden gezegen döngüleri kişinin yaşam deneyimlerinde ve tekamülünde oldukça önemli etkiler meydana getirir.

ASTROLOJİ VE KÖKENİ

Günümüzde gerek kollektif olaylarla ilgili öngörümler gerekse kişisel anlamda yol gösterici olarak astroloji ilmi oldukça dikkat çekmekte.

12. EV ve GEZEGENLER

12. ev gaybı, irademiz ve kontrolümüz dışında gelişen, görmekte zorlandığımız olayları, bilinçaltını, en derin korkularımızı ve arzularımızı temsil eder.

ORYANTAL GEZEGEN

ORYANTAL GEZEGEN, doğum haritalarında doğu ufkunda Güneş’ten hemen önce doğan, yeteneklerimizi gösteren ve buna bağlı olarak mesleki eğilimlerimizi de etkileyen rehber niteliğindeki gezegendir.

SATÜRN ve KORKULARIMIZ

Satürn sorumluluklarımızı, zorlukları, sınırlamaları, sınavlarımızı, görev ve yüklerimizi anlattığı gibi en derin korkularımızı da anlatır.

SECONDARY PROGRESS (İKİNCİL İLERLETİLMİŞ HARİTALAR)

İkincil ilerletilmiş haritalar doğum anı konumundan itibaren Güneş’in her yıl için 1 derece (1 gün 1 derece) ilerletilmesiyle oluşturulan haritalardır.

Sorularınız mı var? Benimle iletişime geçebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İletişim Bilgileri