11 Temmuz 2023

12. EV ve GEZEGENLER

  12. ev gaybı, irademiz ve kontrolümüz dışında gelişen, görmekte zorlandığımız olayları, bilinçaltını, en derin korkularımızı ve arzularımızı temsil eder. Balık burcunun doğal evi olduğundan ruhsallıkla da ilgilidir.

    Acıları, sırları, üzüntüleri, kendimizden ve başkalarından gizlediğimiz hatta kendimize bile itiraf etmek istemediğimiz bastırılmış duygularımızı anlatan 12. ev kötü anılsa da bir anlamda kolektife açılan bir kapıdır aslında.  Burada bulunan gezegenler etkilerini yeterince gösteremese de kişinin gezegene özgü enerjiyi topluma faydalı şekilde kullanmasına olanak sağlayabilir. Pek çok sanatçı, yazar, sporcu veya siyasetçinin 12. evinde kişisel gezegen vurguları vardır. Özellikle Güneş güçlü bir durumda ve yöneticisi iyi konumda ise kişi kimliğini topluma fayda sağlayarak ortaya koyabilir.

 

    12. EVDE BULUNAN GEZEGENLER

GÜNEŞ

   Sezgileri güçlü ve açık kişilerdir. Kendilerini göstermekten pek hoşlanmazlar, her zaman kişiliklerine dair gizli kalmasını istedikleri bir şeyler vardır. İnsanlarla aralarında belirli bir sınır olmasını isterler ve kendi alanlarını korumak isterler. Zaman zaman yalnız kalmak isteyebilirler.

AY

   Oldukça hassas ve başkalarının duygularına karşı açık kişilerdir fakat kendi ihtiyaçlarını ve duygularını ifade etmek onlar için zordur.  Dış dünyaya ve diğer insanlara karşı duygusal olarak alıcı kişilerdir ve empati kurmayı çok iyi bilirler. Endişelerinden ve aşırı hassasiyetlerinden korunmak için yalnız zaman geçirmekten hoşlanırlar. Ay güçlü olduğu bir burçta ise (Boğa, Yengeç, Balık) sezgileri oldukça kuvvetlidir hatta psişik yetenekleri olabilir.

MERKÜR

   Genellikle sessiz ve içe dönük insanlardır. Düşünce ve kavrama şekilleri sezgiseldir ve sıradan öğrenme süreçleri onları zorlayabilir. Soyut kavramlarla ya da görsel etkilerle öğrenmek onların zihin yapıları için daha uygundur. Yanlış anlaşılma korkuları nedeni ile özellikle erken yaşlarda insanlarla doğru iletişim kurmakta zorlanabilirler. Kendilerini ifade etmekte zorlandıkları için duygu ve düşüncelerini yazıya dökmekten hoşlanırlar.

VENÜS

   Hassas ve biraz utangaç kişilerdir. Başkalarına yardım edebilmek onlar için önemlidir. Duyguları yoğun insanlar olsalar da bunu dışa yansıtmakta zorlanabilirler. Yüzeysel ilişkilerden hoşlanmazlar daha derin ve anlamlı ilişkiler isterler. Kendi değerlerini anlamakta zorlansalar da başkalarının değerini ve içsel yönlerini görmekte yeteneklidirler.

JÜPİTER

   Jüpiter’in bu konumu oldukça özeldir ve 12. evinde Jüpiter olan kişilerin ilahi bir güç tarafından korunduğuna inanılır. Spiritüel yetenekleri oldukça gelişmiştir, vicdanlarının sesini dinlemeyi iyi bilirler ve ahlaki değerler onlar için oldukça önemlidir. Felsefe, din ve inanç konularına özellikle ilgi duyarlar, doğuştan bir bilgeliğe sahiptirler ve yaşıtlarına göre daha olgun insanlardır.

SATÜRN

   Satürn’ün kısıtlayıcı etkisi kişinin bilinçaltına ulaşmasını engeller. Bu nedenle korkularını, endişelerini ve geçmişte kalan sorunlarını bulup çözmeleri zorlaşabilir. İç dünyalarını açmakta, sorunlarını dile getirmekte zorlanabilirler ve diğer insanlardan yardım istemek onlar için oldukça zordur. Kendilerini ve başkalarını affetmekte zorlanırlar. Kaybetmekten ve üzülmekten korkmaları sınırlandırılmış ve kısıtlanmış hissetmelerine neden olabilir.

URANÜS

   Özgürlük ihtiyaçlarını belli etmekten hoşlanmazlar. İç dünyaları eşsiz ve farklıdır. Sıra dışı yaratıcılıklarını topluma faydalı olacak şekilde kullanabilirler fakat bu yeteneklerini ortaya çıkarmakta pek de istekli olmazlar. Özgürlük ve yaratıcılıklarını yeterince ifade edemediklerineyse gergin ve huzursuz hissedebilirler.

NEPTÜN

   12. ev Neptün yerleşimi kişinin ilahi olanla bağlantısını güçlendirir ve çok güçlü bir sezgi ve ilham yeteneği verir. Aşırı hassas içe dönük ve zaman zaman utangaç olabilen kişilerdir. Hassasiyetleri nedeni ile kaygı ve depresyona eğilimli olabilirler. Şefkat duyguları çok yoğundur acı çeken insanlar görmek ve dünyadaki acılar onları derinden etkiler. Sezgi ve ilham yetenekleri yanı sıra sanatsal yetenekleri de güçlüdür.

 

PLUTON

   Pluton gücü temsil eder ve 12. evde kişinin kendi gücünü bulmasında zorluklar yaratabilir. Gizlilik onlar için çok önemlidir bu nedenle içe dönük ve yalnızlıktan hoşlanan kişiler olabilirler. Kontrol onlar için oldukça önemlidir ve kontrolü kaybetmekten korkarlar. Kendilerine karşı acımasız ve sert olabilirler bu da genç yaşlarda özgüven eksikliğine neden olabilir. İnsan psikolojisini anlamakta ve çözmekte doğuştan yetenekldirler.

 


Blog

MARS BURÇLARDA

Dünya sahnesine geldiğimiz andan itibaren bir varoluş ve hayatta kalma ve mücadelesi içine gireriz.

GEZEGEN DÖNGÜLERİ ve KİŞİSEL DÖNÜŞÜMLERİMİZ

Ağır hareket eden gezegen döngüleri kişinin yaşam deneyimlerinde ve tekamülünde oldukça önemli etkiler meydana getirir.

ASTROLOJİ VE KÖKENİ

Günümüzde gerek kollektif olaylarla ilgili öngörümler gerekse kişisel anlamda yol gösterici olarak astroloji ilmi oldukça dikkat çekmekte.

12. EV ve GEZEGENLER

12. ev gaybı, irademiz ve kontrolümüz dışında gelişen, görmekte zorlandığımız olayları, bilinçaltını, en derin korkularımızı ve arzularımızı temsil eder.

ORYANTAL GEZEGEN

ORYANTAL GEZEGEN, doğum haritalarında doğu ufkunda Güneş’ten hemen önce doğan, yeteneklerimizi gösteren ve buna bağlı olarak mesleki eğilimlerimizi de etkileyen rehber niteliğindeki gezegendir.

SATÜRN ve KORKULARIMIZ

Satürn sorumluluklarımızı, zorlukları, sınırlamaları, sınavlarımızı, görev ve yüklerimizi anlattığı gibi en derin korkularımızı da anlatır.

SECONDARY PROGRESS (İKİNCİL İLERLETİLMİŞ HARİTALAR)

İkincil ilerletilmiş haritalar doğum anı konumundan itibaren Güneş’in her yıl için 1 derece (1 gün 1 derece) ilerletilmesiyle oluşturulan haritalardır.

Sorularınız mı var? Benimle iletişime geçebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İletişim Bilgileri